Anthem ostatnią nadzieją BioWare?

0

Grę zobaczymy  najpewniej dopiero na początku 2019 roku.

Anonimowe źródła portalu Kotaku donoszą, że BioWare zaprzęgło wszystkie siły do prac nad zapowiedzianą w trakcie zeszłorocznych targów E3 grą Anthem. Od powodzenia nowego projektu zależy prawdopodobnie przyszłość studia, którego reputacja została mocno nadszarpnięta przeciętnym przyjęciem Mass Effect Andromeda. Pracownicy są zdania, że jeżeli Anthem nie spełni oczekiwań, oblicze studia zmieni się nie do poznania. Zwłaszcza po tym, jak BioWare Montreal zostało wchłonięte przez EA Motive po porażce Mass Effect Andromeda. Presja jest wielka i to nie tylko za sprawą Andromedy, ale także z powodu afery z mikropłatnościami w Star Wars Battlefront II.

Jeżeli chodzi o późniejszą premierę, to źródła donoszą, że jesienna data ujawniona w trakcie zeszłorocznych targów E3 nigdy nie wchodziła tak naprawdę w grę. Realny wydaje się dopiero początek 2019 roku, ale pracownicy BioWare przypuszczają, że Electronic Arts będzie przeciwne premierze późniejszej niż w marcu 2019 roku. Prace nad Anthem rozpoczęto w 2012 roku. Projekt jest niezwykle ważny także ze względu na fakt, że to pierwsza nowa marka BioWare od 8 lat.

Źródło: Kotaku

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz