Android M oficjalnie nazwany

0

Kolejna porcja słodyczy od Google.

Od momentu wypuszczenia pierwszej wersji systemu Google Android, każde nowe wydanie dostawało swoją słodką nazwę kodową rozpoczynającą się od kolejnej nazwy alfabetu. Dotychczas dotarliśmy do literki L, a wraz z nią do Lizaka (Lollipop). Wiadomo było, że nazwa kolejnego wydanie będzie się zaczynać od litery M, ale dopiero dzisiaj dowiedzieliśmy się, że pełną nazwą kodową będzie, zgodnie z przewidywaniami, Marshmallow – czyli rodzaj słodkich pianek, które Amerykanie z lubością jedzą po uprzednim ogrzaniu nad ogniskiem.

Najnowsze wydanie otrzyma numer 6.0, a jego SDK wydane zostanie w ciągu najbliższych tygodni umożliwiając twórcom oprogramowania dostosowanie swoich aplikacji do nowej wersji systemu operacyjnego. Prawdopodobnie premiera wersji dla konsumentów zbiegnie się w czasie z premierą nowego urządzenia z linii Nexus od LG.

Źródło: Twitter

Człowiek orkiestra, były redaktor PurePC, GoGamers, Linux+, okazjonalny współpracownik serwisów PCLab i Softonet.pl. Leń-perfekcjonista, koneser dobrego piwa i domowej przekąski. Po godzinach - Leniwiec we Wrocławskim ZOO.

Zostaw komentarz