Alienware Alpha

0
fot.: dell.com
fot.: dell.com

Na rynek trafił najnowszy produkt Della z rodziny Alienware, będący konsolą przeznaczoną do gier PC.

Alienware Alpha trafił do przedsprzedaży w sierpniu bieżącego roku, ale dopiero teraz Dell zdecydowała się wypuścić na rynek swój najnowszy produkt. Pierwotnie urządzenie miało być częścią „Steam Machine”, jednak producent nie chciał czekać na Steam OS od Valve.

Efektem działań podjętych przez Dell otrzymujemy za cenę 549 dolarów niewielki komputer w obudowie typu Desktop z Windowsem 8.1 na pokładzie oraz interfejsem przystosowanym do obsługi za pomocą kontrolera Xboxa 360.

W cenie zestawu podstawowego otrzymujemy dwurdzeniowy procesor Intel Core i3, kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 860M, 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 500 GB. Dell przewidział możliwość „rozszerzenia” zestawu podstawowego. Za 699 dolarów możliwe jest zakupienie wariantu z 8 GB RAM i dyskiem 1 TB, a za kwotę 799 dolarów możliwe jest wejście w posiadanie zestawu z wydajniejszym procesorem Intel Core i5 o częstotliwości 3 GHz. Za 899 dolarów będzie można kupić model z Core i7 (3 GHz) i dyskiem twardym o pojemności 2 TB.

PowerPoint Presentation

PowerPoint Presentation

Źródło: dell.com

Fan nowinek technologicznych, rocznikowo równolatek Terminatora. Wychowany na C64 zwolennik cRPG oraz survival horrorów, sympatyzujący z konsolowcami.

Zostaw komentarz