Alan Wake wkrótce zniknie ze Steama i Xbox Store

0

Powodem jest koniec trwania umowy licencyjnej na muzykę.

Remedy Entertainment poinformowało za pośrednictwem Twittera, że w poniedziałek 15. maja z wirtualnych półek platformy Steam i sklepu Xbox Store zostanie wycofany Alan Wake. Powodem jest koniec trwania umowy licencyjnej na muzykę zamieszczoną w grze. Od dnia dzisiejszego do poniedziałku włącznie podstawka, dodatek American Nightmare i wszystkie DLC objęte będą zniżką w wysokości 90%.

Twórcom udało się renegocjować umowę na muzykę z dodatku American Nightmare, więc gra pozostanie w sprzedaży po 15. maja. Studio będzie też próbowało renegocjować umowę na muzykę z podstawki. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle Alan Wake powróci na wirtualne półki Steama i Xbox Store. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji przeżyć tej przygody, być może jest to ostatnia szansa!

Źródło: Remedy Entertainment

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz