Acer i Starbreeze razem stworzą gogle VR

0

Nikt nie oprze się wirtualnej rzeczywistości.

Prawie rok temu studio Starbreeze, które ma na swoim koncie gry, takie jak Payday 2, Syndicate, czy Brothers: A Tale of Two Sons, ogłosiło, że zbuduje własny zestaw wirtualnej rzeczywistości. Teraz dowiadujemy się, że do współpracy przy projekcie zaproszona została firma Acer.

Tajwańczycy pomogą w projektowaniu, produkcji i sprzedaży gogli zorientowanych na parki rozrywki. Nie jest to pierwszy raz, kiedy twórcy gier i producent sprzętu komputerowego połączyli siły, aby zbudować zestaw wirtualnej rzeczywistości – Vive jest dzieckiem Valve Software i HTC.

Współpraca opłaci się obu firmom. Dzięki doświadczeniu Acera Starbreeze zbuduje bardziej konkurencyjny zestaw wirtualnej rzeczywistości, z kolei Acer wkroczy na dynamicznie rozwijający się rynek. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty wspólnej pracy.

Źródło: Engadget


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz