7 różnych spojrzeń na średniowiecze w grach

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

CRUSADERS KINGS II

Zostawmy na chwilę gry akcji i przenieśmy się do świata nieco bardziej strategicznej rozgrywki z Crusader Kings II. Jeden z flagowych tytułów Paradoxu daje nam możliwość wcielenia się w głowę jednej z rządzących Europą (i okolicami) rodzin i przeżycia całego średniowiecza  z perspektywy kolejnych pokoleń.

W zależności od wybranego miejsca startu możemy zarządzać całym Bizancjum lub Świętym Imperium Rzymskim, walczyć na pierwszych liniach frontu z pogańskimi władcami Afryki i Azji lub knuć i manipulować wśród europejskich władców, by zaczynając jako hrabia czy diuk dojść do statusu króla albo nawet cesarza. To w równym stopniu gra o rodzinie, co o podbojach, musimy więc dbać o wykształcenie naszych dzieci, a więcej niż raz przyjdzie nam potykać się o ziemie z własnym rodzeństwem. Olbrzymia ilość rozszerzeń sprawia, że z Crusader Kings II możemy spędzić setki, jeśli nie tysiące godzin.

Premiera: 14 lutego 2012
Aktualna najniższa cena: 12,55 zł

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8
Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz