7 powodów, za które kochamy serię Far Cry

0

POPRZEDNIA

ŁATWE I PRZYJEMNE „CALAKOWANIE”

Ten punkt umieszczam tutaj pół żartem, pół serio. Faktem jednak jest, że zdobycie wszystkich trofeów/achievementów w grach z serii Far Cry nie są jakoś szczególnie trudne. Nie ma też co ukrywać, że zabawa przy tym wszystkim jest przednia. Od razu zaznaczam jednak, że ten fragment tekstu nie tyczy się pierwszej i drugiej części – jedynka nie doczekała się systemu osiągnięć na żadnej platformie, a Far Cry 2 zaoferował wyjątkowo trudną platynę, wymagającą między innymi dwóch przejść gry oraz dużej ilości czasu poświęconego zabawie sieciowej.

Praktycznie wszystkie wyzwania rzucane przez twórców nie wymagają grindu, ani specjalnie dużej gimnastyki. Zdobywanie posterunków, rozwijanie drzewka umiejętności, polowanie na zwierzęta czy też branie udziału w aktywnościach na mapie – wszystko to jest nagradzane na pewnym etapie stosownym osiągnięciem. Co prawda od czasu do czasu zdarzy się wyzwanie, które wymagać będzie troszkę „skilla”, jednak – umówmy się – chociażby takie trafienie w głowę z łuku z dalszej odległości nie jest jakimś wyczynem spędzającym sen z powiek. A, gdy już uda się to zaliczyć – satysfakcja jest gwarantowana. Jedynym wyjątkiem są wyzwania, które związane są z sieciowym trybem zabawy, bo niestety trybom multi twórcy ewidentnie nie poświęcili większej uwagi. Wiadomo jednak, że nie ma rzeczy idealnych.

Jeżeli więc lubujecie się w platynowaniu gier na PlayStation lub zdobywaniu punktów na Xbox Live, to gry z serii są fantastyczną okazją na poszerzenie kolekcji pucharków lub achievementów. Ci, którzy nie lubią być zmuszani do powtarzania gier, również będą tutaj zadowoleni, bo wszystkie osiągnięcia można zdobyć podczas jednej przygody z głównym wątkiem fabularnym. Wiem co mówię, bo udało mi się scalakować „trójkę”, „czwórkę”, Blood Dragona, a jestem też w trakcie dokonywania tej sztuki w Far Cry Primal. Podobne podejście będę miał też do piątej odsłony, która jest już widoczna na horyzoncie.

POPRZEDNIA

1 2 3 4 5 6 7 8

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz