7 powodów, za które kochamy serię Far Cry

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

OGROMNA ILOŚĆ SWOBODY

Seria od samego początku stawia na sandboksowy sposób zabawy i cały czas stara się rozwijać ten element. Kupując dowolną odsłonę serii Far Cry, gracz otrzymuje właściwie od samego początku ogromny teren do zwiedzania oraz sporą ilość aktywności, których można się na nim podjąć. Pomijając wątek fabularny, można przykładowo zabawić się w wyzwoliciela, eliminując posterunki wroga, w łowczego, polując na rozmaitej maści zwierzęta czy też w wyścigowca, który zaliczy pojazdem kolejne checkpointy w odpowiednio krótkim czasie.

W kontekście swobody, nie sposób wspomnieć też o sposobach na rozgrywkę, które stoją przed graczem. Można próbować robić wszystko po cichu, nie wzbudzając niczyich podejrzeń. Nie ma też problemu, aby postawić na głośny styl zabawy, wcielając się w jeszcze bardziej śmiertelną odmianę Johna Rambo. Czasami możliwe jest również, aby na przeciwników napuścić… zwierzęta, by w spokoju obserwować, jak – przykładowo – tygrys rozszarpuje kolejnych oponentów. A do tego dochodzi jeszcze ogromny arsenał, który można dobrać i ulepszyć zgodnie z preferencjami. Gry z serii Far Cry to zabójcze piaskownice z krwi i kości i myślę, że to ich bardzo mocny atut.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz