60 milionów sprzedanych egzemplarzy PlayStation 4

0

Firma nie zwalnia tempa.

Niedawno Sony zamknęło rok fiskalny, z którego wynika, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy japoński gigant sprzedał około trzy miliony konsol, co daje lepszy wynik niż rok temu. To jednak nie koniec sukcesów producenta PlayStation 4. Z oficjalnego raportu wynika, że od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku aż dwadzieścia milionów osób nabyło stacjonarną platformę Sony.

Doliczając do tego sprzedaż z ostatnich lat, wychodzi na to, że konsumenci nabyli łącznie 60 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4. Platforma obecnej generacji jest zatem coraz bliżej wyniku PlayStation 3, które rozeszło się w 80 milionach sztuk. Według analityków firmy, do końca bieżącego roku fiskalnego powinno sprzedać się kolejne 18 milionów egzemplarzy „czwórki”.

W raporcie Sony łatwo można zauważyć, że obecnie to właśnie konsole są motorem napędowym korporacji. Sprzedaż stacjonarnych urządzeń do grania znacząco przewyższyła kamery cyfrowe, telewizory, a nawet smartfony. Jeśli jesteście ciekawi dokładniejszych wyników finansowych, to koniecznie zajrzyjcie do oficjalnego raportu opublikowanego przez Sony.

Źródło: Gamespot

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz